BUCHALTER II - program księgowy dla średnich firm Demo - program ksiegowy r2
Widok programu księgowego
 
  FAQ

SZUKAJ: 
 
 


Wszystkie pytania i odpowiedzi, prezentowane na tej stronie, pochodzą z korespondencji pocztą e-mail naszej firmy z użytkownikami programu Buchalter WIN. Wszystkie teksty zamieszczone są bez zmian, z zachowaniem oryginalnej pisowni. Usunięte zostały nazwiska, nazwy firm i adresy naszych korespondentów.

FAQ / Buchalter - 2014 rok / Listopad

Pytanie
Witam,Poproszę o podpowiedź. Jeden z pracowników klienta ma zajęcie komornicze, w związku z czym pracodawca ma obowiązek przekazywania części wynagrodzenia komornikowi. Jak wykazać na liście płac, fakt, że wypłata na konto (lub do ręki) jest niższa o kwotę potrącenia?
Odpowiedz
W przypadku zajęcia komorniczego należy dopisać składnik w module Kartoteki-Płace-Pomocnicze-Składniki z pierwszym wolnym kodem jako potrącenie, np.P360. Składnik ten nie jest opodatkowany, nie podlega ZUS ani nie wchodzi do średniej i nie obniża zasadniczej. Kwota potrącenia którą należy wyliczyć ręcznie zostanie wówczas odjęta od kwoty netto pensji obliczonej.
 
Pytanie
Witam, Nie mogę sobie poradzić… szukam jak ustawić Buchaltera, by na przelewie do ZUS zamiast identyfikatora Regon był PESEL .Chodzi o osobę fizyczną, która po prostu nie ma regonu i mieć nie będzie. Gdzie to zmienić w ustawienia?
Odpowiedz
Proszę wejść do Administratora
 
Pytanie
Proszę o informację jak w programie buchalter uwzględnić na liście płac w jednym miesiącu u pracownicy zwolnienia lekarskie gdzie pierwsze to 80% -3 dni (17-19.11.14) a drugie to 100% ciąża (20-30.11.14). ??
Odpowiedz
Na tą chwilę należy wprowadzić takie zwolnienie w następujący sposób:pierwsze zwolnienie 80% od 17 do 19.11.2014, drugie zwolnienie 100% od 20-30.11.2014 - przed wprowadzeniem drugiego składnika na listę płac należy wejść w parametry płacowe i na 1 stronie w miejscu ZASIŁEK CHOROBOWY zmienić z 80% na 100%. Po dopisaniu drugiego składnika należy ponownie zmienić stopę zasiłku chorobowego na 80%.
 
Pytanie
Proszę o informację o możliwości wpisania na fakturze sprzedaży dodatkowych danych dotyczących adresata (odbiorcy towaru) w sytuacji gdy nabywca i odbiorca posiadają różne dane.
Odpowiedz
Jedyna możliwość to wpisanie danych odbiorcy w polu UWAGI w części opisowej dokumentu.
 
Pytanie
Witam,użytkuję program BUCHALTER II i mam pytanie odnosnie wyliczenia wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy.Stan faktyczny: Firma zatrudnia 5 osób a wiec nie jest uprawniona do wypłaty zasiłku chorobowego. Pracownik otrzymuje wynagrodzenie w stawce miesięcznej w stałe wysokości i jest na zwolnieniu chorobowym 33 dni i ten 33 dzień mija 27/10/2014 i za 33 dni otrzymuje wynagrodzenie ze srodków pracodawcy. Od 28/10/2014 pracownikowi przysługuje zasiłek chorobowy wypłacany przez ZUS. Zatem za październik jest wynagrodzenie ze środków pracodawcy oraz zasiłek wypłacany przez ZUS W parametrach jest ustawione, że pracodawca nie jest uprawniony do wypłaty zasiłku chorobowego, w nieobecnościach są wskazane odpowiednie okresy wraz z kodami jako wynagrodzenie za czas niezdolnosci oraz zasiłek chorobowy. Przy sporządzaniu listy płac wybieram składniki: stałe miesięczne wynagrodzenie a nastepnie potrącenia jednak przy takim sporządzeniu błędnie wylicza mi się wynagrodzenie tzn. pozycja płaca brutto jest mniejsza niż wynagodzenie za czas niezdolności a ta róznica to potrącenie wynikające z liczby dni miesiąca. Proszę o informacje jak w nieobecnościach powinno zaznaczyć się poszczególne okresy oraz jakie wybrać składniki przy sporządzaniu listy płac, żeby pozycja płaca butto była wyliczona prawidłowo i zgodna ze świadczeniem jakim jest wynagrodzenie za czas choroby.
Odpowiedz
Jeśli chodzi o nieobecności w danym przypadku do 27.10.2014 należy dopisać nieobecność z kodem N 331, natomiast od 28.10.2014 z kodem N 313. Jeśli mają Państwo w parametrach płacowych na str. 2 przy pytaniu Czy automatycznie dopisywać do składników płac nieobecności na TAK, w takim wypadku przy dopisywaniu listy płac dla danego pracownika wchodząc w składniki program zapyta czy dopisać nieobecności za dany okres, należy za październik zatwierdzić. W przypadku, gdy dotyczy to miesięcy które nie mają 30 dni, tak jak jest to w przypadku października program wyliczy potrącenie wg 30 dni a nie 31, trzeba ręcznie wyliczyć i zmodyfikować kwotę potrącenia.
 
Pytanie
Witam.W systemie wpisujemy pozycje wyciąg, wpłata, wypłata na kasie.Czy spod systemu można sprawdzić saldo wyciągu (tj. czy jest zgodne z fizycznym wyciągiem bankowym) oraz czy można drukować raporty kasowe spod systemu.Z góry dziękuję za informacje
Odpowiedz
Niestety, ale nie ma takiej możliwości aby wyświetlało się dostępne saldo. Mogę jedynie Państwu zaproponować wydruk Sumy za wybrany okres wchodząc w Kartoteki/Kasa/Drukuj/Suma, gdzie są ujęte przychody i rozchody lub wydruk Tabulogramu w tym samym module.
 


 
buchalter buchalter
stopka l program księgowy 2  

GRAF-SOFT
Al.Jerozolimskie 91
02-001 Warszawa